Ponúkame

This image for Image Layouts addon

Rekonštrukcie

Oprava, či záchrana dedičstva našich predkov je jednou z našich srdcových činností. Tradičná architektúra na Slovensku si zaslúži zostať zachovaná a my sa našou prácou snažíme k tomu prispieť v čo najväčšej miere.
Drevenice, kamenné, či hlinené domy majú svojho ducha. Preto pri opravách pristupujeme k jednotlivým projektom citlivo, s dôrazom na tradície a zároveň modernými postupmi, použitím prírodných materiálov.
This image for Image Layouts addon

Hlina

Hlina je prírodný a ekologický materiál, reguluje vlhkosť, akumuluje teplo, absorbuje toxíny. Dá sa opakovane použiť, taktiež tieni vysokofrekvenčné žiarenie. V staviteľstve sa používa už od pradávna a dodnes v hlinených stavbách žije veľká časť populácie. V porovnaní s inými stavebnými materiálmi je energia potrebná na výrobu zanedbateľná. Hlinu vieme použiť na stavbu obvodových múrov, podláh, priečok, omietok, pecí, atď.
This image for Image Layouts addon

Drevo

Drevo je obnoviteľný a trvácny zdroj. Má tepelnoizolačné, antibakteriálne vlastnosti, reguluje vlhkosť a absorbuje toxíny. Drevo je organický materiál, ktorý vieme využiť na stavbu kompletného domu, od konštrukcie až po detaily v interiéri.
This image for Image Layouts addon

Vápno

Prírodný antibakteriálny materiál, odolný voči atmosférickým vplyvom. Vápno vieme použiť ako murovaciu maltu, klasickú omietku či špeciálne povrchy ako marocký štuk, japonské omietky či hlineno-vápenné omietky. Z vápna sa vyrába viacero produktov, ktoré majú široké využitie v stavebníctve konvenčnom či prírodnom.
This image for Image Layouts addon

Slama

Slama je každoročne sa obnovujúci bezodpadový stavebný materiál, ktorý spotrebuje zanedbateľnú energiu na výrobu. Správnym postupom vie dosahovať dom izolovaný slamenými balíkmi pasívny štandard.

Niekoľko faktov na vyvrátenie mýtov:

Nebezpečie požiaru: omietnutý balík vykazuje požiarnu odolnosť F90.
Sťahovanie myší do stien: do kvalitne lisovaného balíka sa myši nedostanú. Pri výstavbe sa to stať môže, ale z pravidla nemajú kde ostať.
Plesne a alergie: v balíku, ktorý je suchý sa plesne nie sú schopné vytvoriť. Balík sa práši iba pri výstavbe, po omietnutí sa do kontaktu so slamou nedostaneme.
This image for Image Layouts addon

Dekorácie

Dekorácie sú odjakživa klenotom v našich domovoch, ktoré nám skrášľujú priestor, v ktorom žijeme. Môže to byť pekný obraz, či lampa. My sa snažíme zapracovať dekorácie priamo do stien v hline, dreve či vápne. Ani jeden z materiálov nemá prakticky obmedzenie a je to iba o fantázii.